Zapraszamy do zgłaszania materiałów

Ós - The Journal N.5

Zapraszamy do zgłaszania materiałów do piątego numeru Ós — The Journal. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 lipca 2020.

 

Zapraszamy wszystkich pisarzy i artystów, którzy są w dowolny sposób związani z Islandią. Nie proponujemy tematu głównego. Nabór jest otwarty dla różnorodnych form literackich i artystycznych: proza, poezja, poezja wizualna, komiks, kreatywna literatura faktu, etc.

 

Teksty można nadsyłać w dowolnym języku. Przyjmujemy również tłumaczenia; odpowiedzialnością osoby zgłaszającej jest zapewnienie praw autorskich, zanim materiał zostanie przesłany.

P1180643.JPG
P1180621.JPG

Email: ospressan(at)gmail.com

www.ospressan.com

 

Address:

Ós Pressan

Maríubakki 24

109 Reykjavík

Iceland

Przed zgłoszeniem zapraszamy do zapoznania się z wcześniejszymi numerami Ós — The Journal.

Kopie można znaleźć w księgarniach Penninn Eymundsson w centrum Reykjavík i w Akureyri lub kontaktując się bezpośrednio z Ós Pressan.

Zgłoszone materiały będą rozpatrywane anonimowo. Prosimy nie podpisywać i nie wstawiać do treści materiałów żadnych elementów identyfikujących. Przyjmowane zgłoszenia powinny mieć długość max. 5 stron A4; rozmiar czcionki: 11; czcionka: Times New Roman. Materiały pisemne powinny być zapisane w formacie: pdf/doc/docx. Ilustracje i zdjęcia powinny być zeskanowane lub zapisane jako pliki cyfrowe o wysokiej rozdzielczości (300dpi). Publikujemy materiały wizualne tylko w czerni i bieli, natomiast wersja kolorowa będzie dostępna on-line za pośrednictwem QR kodów.

 

Należy zwrócić uwagę, że nie zapewniamy korekty językowej, dlatego nadesłane teksty powinny być sprawdzone i gotowe do publikacji. Jako wynagrodzenie autorzy, których materiały zostaną opublikowane, otrzymają dwie kopie czasopisma.

 

Przyjmujemy zgłoszenia symultanicznie. Prace już publikowane powinny posiadać zachowane prawa autorskie ich twórców. Rezerwujemy prawo do odrzucenia materiałów obraźliwych lub niezgodnych z wytycznymi.

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: ospressan@gmail.com. Prosimy o przesłanie krótkiego biogramu (do 50 słów), napisanego w trzeciej osobie, oraz kilka słów na temat związku autora z Islandią.

Z niecierpliwością czekamy na zgłoszenia.

 

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół Redakcyjny Ós Pressan